Program

 Premiere of the Armstrong & Associates’ 3PL global market research results for 2018 and future forecasts. Key growth factors driving the global logistics market. Regional variations and market perspectives for: Asia, Europe, and North America. Key technological advances and 3PL digitalization strategies. (PRELEKCJA W JĘZYKU ANGIELSKIM)

Evan Armstrong, President of Armstrong & Associates will present its latest market research analysis and trends for the world’s third-party logistics industry and its major segments. 2018 results and future estimates will be reviewed. Historical trends and growth by 3PL segment, plus A&A’s latest global 3PL market estimates covering seven major world’s regions comprising 190 countries will be presented. A&A’s Top lists of Global 3PLs, Warehousing 3PLs, and Freight Forwarders for 2018 will also be discussed. Current information technology and digitalization trends, including the use of Artificial Intelligence and robotics will be covered.
– Evan Armstrong, prezes i założyciel Armstrong & Associates, Inc.

 

 PANEL DYSKUSYJNY: Transformacja łańcucha dostaw – obszary nieuniknionych zmian, które na nowo ukształtują oblicze logistyki.

Moderator:

– Tomasz Sączek, PWC Polska

Paneliści:

– Ryszard Ćwirko dyrektor ds. logistyki, Maspex Wadowice
– Andrzej Pawlak, Head of Business Development Central & Eastern Europe, DHL Supply Chain
– Adam Gałek, członek zarządu, ROHLIG SUUS Logistics

Kolejni paneliści zostaną ogłoszeni już wkrótce.

 

 Outsourcing pracowników – najistotniejsze klauzule w umowach.

Firmy logistyczne posiadające swoje magazyny, często borykają się z problemem ujednolicenia zasad współpracy z tzw. agencjami pracy, które to dostarczają pracowników, głównie do magazynów (sorterzy, pakowacze, magazynierzy etc.). To bardzo ważny i nowy temat, który do tej pory firmy logistyczne i produkcyjne dotykał w mniejszym stopniu. Outsourcing (najem) pracowników, to grupa zewnętrznych form zatrudnienia, która ostatnio staje się dużym wyzwaniem w związku z kontrolami ZUS i PIP.
– Łukasz Chwalczuk, prezes w kancelarii prawnej Iuridica

 

 Strategia logistyczna jako element budowy łańcucha wartości przedsiębiorstwa.

Dziś przewaga konkurencyjna przedsiębiorstwa nie sprowadza się tylko do oferowania dobrego produktu. Klient ma praktycznie nieograniczoną możliwość zdobywania informacji o produkcie, porównywania i wreszcie pozyskania go. Coraz mniej ufa w przekaz marketingowy bardziej, zaś polega na własnym poszukiwaniu i rekomendacji innych osób. Dlatego w jego percepcji znajduje się nie tylko produkt, który otrzymał ale cały łańcuch wartości a więc dostawa, serwis, dostępność części zamiennych, obsługa gwarancyjna i reklamacyjna. Wszystko to decyduje o tym czy zakup zostanie powtórzony oraz jak zrecenzuje go swojemu otoczeniu. Tym samym zmienia się rola działu logistyki w przedsiębiorstwie, którego odpowiedzialność jest równie ważna jak sprzedaży i produkcji.
– Grzegorz Woelke, vice-przewodniczący Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki

 

Jak efektywnie zarządzać, aby współpracownikom „chciało się chcieć”?

Niedobór rąk do pracy oraz zmiany pokoleniowe w segmencie firm logistycznych oraz produkcyjnych wymagają nowego podejścia do kwestii zarządczych. Krzysztof Sarnecki, praktyk w rozwijaniu kompetencji zawodowych menedżerów i decydentów łańcucha dostaw, w kilku konkretnych uwagach wskaże na te punkty, które uruchamiają zaangażowanie pracowników w dzisiejszych – bardzo innych – czasach. Z tematu przewodniego konferencji: EFEKTYWNE OGNIWA ŁAŃCUCHA DOSTAW – Krzysztof, skupi się na słowie EFEKTYWNE.
– Krzysztof Sarnecki, prezes i założyciel, Quest Change Managers

 

Wpływ Brexitu na wymianę towarową Unia Europejska – Wielka Brytania.
Czy jesteśmy gotowi na nowe realia konstruowania łańcuchów dostaw?

Z końcem marca 2019 r. mija termin przewidziany na przygotowanie umowy pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią, która mogłaby w łagodny sposób uregulować wyjście Zjednoczonego Królestwa ze struktur UE. Niestety brak porozumienia najprawdopodobniej spowoduje tak zwane twarde opuszczenie Unii, a tym samym należy się przygotować na perturbacje związane z procedurami i kontrolami na granicach, co wpłynie na wymianę towarową między UE i UK. Obecnie jest zbyt wiele podstawowych niewiadomych dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii, ale zapewne w dniu konferencji wszystko będzie jasne.
– Kate Bogusławska, Kancelaria Prawna Carter Lemon Camerons, Londyn

 

 CASE STUDY: Analiza przypadków w projektowaniu funkcjonalno-przestrzennym magazynów w zakresie architektury i logistyki.

Rosnąca wciąż ilość projektowanych i budowanych magazynów, wbrew pozorom pozostawia wciąż duże pole do popisu „planistycznego” nie tylko magazynom automatycznym, ale również manualnym. W prawdzie podstawy projektowania są już opanowane przez wiele podmiotów projektowych, w tym nawet przez samych użytkowników, ale w sytuacjach wyjątkowych, do rozwiązywania problemów dedykowane są specjalne zespoły oraz specjaliści. Takie wyjątkowe przypadki bywają kłopotliwe oraz pracochłonne i zawsze są ciekawe. Dotyczą one zarówno architektury, logistyki, a często również innych dziedzin. Prelegent podzieli się uczestnikami taki właśnie przypadkami.
– Tomasz Chojnacki, Senior Logistics Consulting, Metroplan

 

Jak zmierzyć się z problemem znajdowania i zatrzymywania talentów w organizacjach?

Budowa efektywnego zespołu zakupowego w dobie automatyzacji i cyfryzacji procesów to spore wyzwanie dla menedżerów. Wraz z ewolucją rynku pracy, przekrój kompetencji oczekiwanych od kandydatów stale się rozszerza. Zatem, jakie schematy zarządcze przyjąć w organizacji, aby przyciągnąć i zatrzymać talenty posiadające umiejętność pracy w grupie, samodzielnego uczenia się, rozwiązywania problemów itp.?
– Mateusz Borowiecki, OptiBuy

 

 Supply chain 4.0 – trendy i wyzwania.
– dr inż. Michał Grabia, Instytut Logistyki i Magazynowania