Paweł Behrendt

Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA)

Ekspert Centrum Studiów Polska-Azja, doktorant Uniwersytetu Wiedeńskiego. szef działu aktualności portalu konflikty.pl, publicysta, tłumacz. Główne obszary zainteresowań: polityka zagraniczna i obronna Japonii oraz Chin, stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo w Azji Wschodniej, konflikty w Azji.


Mateusz Borowiecki

Optibuy

Wieloletni praktyk, pasjonat, ekspert branży zakupowej. Ma ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowymi projektami zakupowymi i konsultingowymi (m.in. w sektorze finansowym, medycznym). To specjalista we wdrożeniach kompleksowych systemów zakupowych oraz narzędzi IT (Ivalua, NextBuy). Zarządzał projektami optymalizacyjnymi na skalę europejską oraz globalną. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się w ramach konferencji branżowych, spotkań, szkoleń, wykładów dla studentów (ALK w Warszawie oraz WSB we Wrocławiu). Jest autorem licznych publikacji dot. zarządzania łańcuchem dostaw.


Andrzej Bułka

Fracht FWO Polska

Andrzej Bułka, od kilkunastu lat związany z branżą TSL na stanowiskach menedżerskich w firmach międzynarodowych. Wiceprezes i wspólnik w LPL Projects Logistics Polska, dyrektor zarządzający Fracht FWO Polska - polskim oddziałem szwajcarskiej Grupy Fracht. Ekspert w zakresie budowania zespołów, zarządzania, spedycji i handlu morskiego, jak również logistyki dostaw przemysłowych. Z wykształcenia inżynier nawigator morski z doświadczeniem w eksploatacji statków pełnomorskich. Absolwent studiów inżynierskich na Wydziale Nawigacyjnym Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie na kierunku Transport Morski, a także studiów podyplomowych w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej w zakresie psychologii przywództwa.


Tomasz Chojnacki

Metroplan Polska

absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, członek Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej i Przewodniczący Komitetu Technicznego ds. Szkoleń oraz Projektant Logistyk w czołowym, międzynarodowym biurze planistyczno-projektowym Metroplan. Ekspert w dziedzinie eksploatacji, planowania oraz badania systemów składowania, uznany specjalista w obszarze planowania obiektów magazynowych i przepływów materiałowych. W ciągu ponad 10 lat pracy zawodowej wykonał ponad 60 projektów magazynów i wysoce specjalistycznych prac doradczych oraz przeprowadził ponad 150 audytów magazynów. Do najbardziej interesujących projektów należą: projekt koncepcyjny 40-metrowego automatycznego magazynu pracującego w temperaturze -24’C oraz magazyn dla czołowego, światowego producenta samochodów, zlokalizowany w Ameryce Północnej, o powierzchni 130.000 m2, wykorzystujący m.in. wózki AGV jako jeden ze środków transportowych.


Łukasz Chwalczuk

Kancelaria Prawna Iuridica

Prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.


dr Uma Ganesh

Global Talent Track

Dr Uma Ganesh jest dyrektorem wykonawczym i założycielką organizacji Global Talent Track, pioniera w rozwoju umiejętności posługiwania się technologiami cyfrowymi w Indiach i Azji. Jest także współzałożycielką 5F World - platformy dla cyfrowych Start-upów, umiejętności i przedsięwzięć społecznych w kraju. Jest także współzałożycielką i dyrektorem generalnym Kalzoom Advisors oraz Centrum Sztucznych Inteligencji i Zaawansowanych Analiz (Center for Artificial Inteligence and Advanced Analytics). Uma ma doktorat z zarządzania wiedzą z głównej indyjskiej instytucji edukacyjnej IIT Bombay i została doceniona za wyjątkową przedsiębiorczość w dziedzinie transformacji umiejętności i edukacji za pośrednictwem technologii. Przed rozpoczęciem pracy w Global Talent Track była dyrektorem generalnym Zee Education, częścią grupy Star and Zee TV, a także dyrektorem ds. Rozwoju korporacyjnego w Global Resourcing w HSBC.


Patryk Grzelak

interLAN

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 2006 roku związany z firmą InterLAN, w której pełni funkcję dyrektora zarządzającego, realizując poza tym działania w zakresie analizy i projektowania systemu. Firma interLAN zajmuje się produkcją systemów informatycznych dla firm. Naszym wiodącym produktem jest program interLAN SPEED wspomagający zarządzanie transportem, spedycją i logistyką dla branży TSL, w tym firm produkcyjnych sieci drobnicowych oraz operatorów logistycznych. Obecnie zajmuje się rozwojem systemu interLAN SPEED w obszarze FTL oraz pełni nadzór nad realizacją projektów wdrożeniowych.


Piotr Klimek

Oltis Polska

Od dziewięciu lat związany z OLTIS Polska. Początkowo jako handlowiec – konsultant odpowiedzialny za produkty OLTIS GROUP dedykowane dla branży logistycznej, obecnie jako dyrektor handlowy. Pełni również funkcję kierownika projektu EPLOS.


Elżbieta Łukacijewska

europosłanka PE

Poseł Elżbieta Łukacijewska jest członkiem Komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej. Karierę polityczną rozpoczęła w 1998 r. Obecnie jest członkiem Komisji Transportu i Turystyki PE, a jej głównymi obszarami prac są: transport drogowy, kabotaż, kwestie bezpieczeństwa w transporcie, transport transgraniczny oraz społeczne aspekty transportu z uwzględnieniem płacy minimalnej.


dr Ganesh Natarajan

5F WORLD

dr Ganesh Natarajan jest prezesem wykonawczym i założycielem 5F World, platformy dla start-upów i przedsięwzięć społecznych w Indiach. Jest także prezesem Global Talent Track, pioniera w szkoleniach „Employability Skills Training (EST)” w Azji.


Sebastian Plesiński

DSV Road


Jerzy Różyk

CDS Kancelaria Brokerska

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych. CDS Kancelaria Brokerska


Krzysztof Sarnecki

Quest Change Managers

Współzałożyciel Leading Partner i członek zarządu Quest Change Managers. Zawodowy negocjator, konsultant strategiczny, ekspert w zakresie marketingu i budowania przewagi rynkowej firm oraz agent zmian w procesach transformacji dużych i średnich firm. Absolwent University of Illinois, Institute of Entrepreneurial Studies w Chicago oraz absolwent programu MBA Lake Forest Graduate School of Management w Lake Forest, Illinois. Praktyk, biznesman, założyciel i prezes Academy of Business & Career Development w Chicago (z ponad 20-letnim doświadczeniem zarządczym), konsultant, trener i coach kilkunastu tysięcy członków zarządów i menedżerów, pracujący z wieloma czołowymi firmami w Polsce i za granicą w dziedzinie transformacji, zarządzania partycypacyjnego oraz IV Generacji Sprzedaży. W Polsce współpracuje także z branżą transportową.


Takahira Satoru

ATML Polska

Ur. w 1965 roku w Osace. Absolwent Uniwersytetu Miejskiego Miasta Osaka, Wydziału Inżynieryjnego. Po pracy m.in. w firmie produkującej urządzenia wykorzystywane w sektorze logistycznym, rozpoczął pracę jako konsultant w Japan Management Association Consultants, Inc., najstarszej i największej japońskiej firmie konsultingowej, skupiając się na działaniach usprawniających wydajność produkcyjną (Gemba Kaizen). Po pracy w innych firmach konsultingowych założyciel ATML Japan, łączącej doradztwo w zakresie tradycyjnie rozumianego Kaizen z metodami rachunkowości zarządczej. 21 lat doświadczenia jako konsultant, udane wdrożenia w ponad 130 przedsiębiorstwach z wielu branż (produkcja, usługi, handel, branża budowlana, telekomunikacja, branża energetyczna, handel nieruchomościami itp.). Od 2014 roku pracuje również w Polsce; od 2017 roku jako prezes ATML Polska.


Grzegorz Szenejko

Go Logis

Grzegorz Szenejko, założyciel i właściciel Go Logis, firmy spedycyjnej o międzynarodowym zasięgu, specjalizującej się w obsłudze rynków wschodnich i WNP (Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, Gruzja), bliskowschodnich (Iran, Turcja), także UE i innych krajów na świecie. Z branżą logistyczną jest związany od 15 lat. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał jako spedytor i specjalista ds. taboru w polskiej firmie transportowej. W latach 2004 - 2010 zajmował się sprzedażą, pośrednictwem w handlu oraz utrzymywaniem relacji biznesowych z klientami na rynkach wschodnich i Europie w firmie specjalizującej się w sprzedaży i transporcie maszyn rolniczych, organizował też transporty. W 2010 roku Grzegorz Szenejko założył firmę spedycyjno-handlową STH Cargo, która w 2017 roku przekształciła się w Go Logis.


prof. dr hab. inż. Mariusz Wasiak

Politechnika Warszawska

Od 2004 roku zatrudniony jest na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, w pierwszych latach na stanowisku adiunkta, zaś od 2013 r. na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Jest współwykonawcą wielu projektów naukowo badawczych finansowanych ze środków na naukę oraz dla przemysłu w zakresie budowy modeli ruchu, prognoz przewozowych oraz analiz ekonomicznych w transporcie i zagadnień dotyczących wyposażenia systemów logistycznych oraz modelowania systemów i procesów logistycznych.


Maria Nicopulos

Eko Skolar

Z wykształcenia mgr inż. Ekotechnologii, doradca ds. bezpieczeństwa w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym ADR, kolejowym RID, lotniczym IATA, specjalista w zakresie kodeksu morskiego IMDG, starszy inspektor BHP, prezes Stowarzyszenia EASA (Europejskiego Stowarzyszenia DGSA), prezes Stowarzyszenia Doradców ds. Transportu Towarów Niebezpiecznych, członek Stowarzyszenia Doradców ds. Bezpieczeństwa Przewozu Towarów Niebezpiecznych Koleją oraz Europejskiego Stowarzyszenia Doradców ESD ADR. Od 2016 roku członek grupy ekspertów w ramach Zespołu doradczego do spraw przewozu towarów niebezpiecznych powołanego przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Posiada 15 letnie doświadczenie doradztwa prawnego w zakresie różnych dziedzin transportu. Prywatnie pasjonatka różnych sportów (crossFit, tenis, kitesurfing, narciarstwo, snorkeling, bieganie) oraz miłośniczka egzotycznych podróży.


Marcin Górski

Betacom


Następnych prelegentów podamy wkrótce