Evan Armstrong

Armstrong & Associates, Inc.

Prezes Armstrong & Associates, Inc. Ma ponad 25-letnie lat doświadczenia w zarządzaniu łańcuchami dostaw. Jako prezes Armstrong & Associates, Inc., nadzoruje wiele inicjatyw badawczych na rynku i świadczy usługi doradcze dla uczestników łańcucha dostaw. Przed założeniem A&A Evan był wiceprezesem ds. wycen w Roadrunner Freight Systems, Inc. Doświadczenie w zarządzaniu łańcuchami dostaw zbierał w wielu spółkach ekspresowych i logistycznych znajdujących się na liście Fortune 500. Tytuł MBA ze specjalizacją marketing i finanse zdobył na University of Wisconsin-Whitewater. Publikował artykuły dotyczące logistyki w takich mediach jak: Wall Street Journal, Financial Times, Economist, Forbes oraz opiniotwórczych periodykach branżowych, jak: Crain's Chicago Business, American Shipper, Transport Topics, DC Velocity, International Transport Journal, Logistics Management, The Logistics Journal, Air Cargo World, Global Trade, Journal of Commerce (JOC.com), czy portal supplychain24/7.com.


Jakub Barchański

Transwide

Odpowiedzialny za budowanie pozycji rynkowej Transwide na terenie Polski i krajów Europy środkowo-wschodniej. Doświadczenie w implementacji systemów do zarządzania transportem zdobył pracując dla wiodących krajowych i zagranicznych dostawców oprogramowania logistycznego oraz telematycznego. Swoją pasję do optymalizacji procesów pracy, planowania i zarządzania przepływami w łańcuchach dostaw odkrył dzięki pracy w branży FMCG, i automotive. W wolnym czasie planuje kolejne podróże połączone z uczestnictwem w biegach maratońskich.


Jarosław Bartczak

XPO Logistics

Dyrektor generalny XPO Transport Solutions Poland sp. z o. o. (poprzednio ND Polska sp. z o. o.). Od 20 lat związany z branżą transportową na poziomie organizacji krajowych i międzynarodowych. Swoje doświadczenia i wiedzę zawodową zdobywał w firmach transportowych i spedycyjnych, jak też pracując na kluczowych stanowiskach kierowniczych u operatorów logistycznych. Dzisiaj swoje wyzwania realizuje w ramach implementacji marki XPO Logistics na poziomie rynku transportu w Europie. Członek rady i współzałożyciel Stowarzyszenia Pracodawców Transport i Logistyka Polska, skupiającego liderów polskiego transportu drogowego. Prywatnie miłośnik kultury Wschodu i poszukiwacz równowagi we wszystkich obszarach życia prywatnego i zawodowego.


Mateusz Borowiecki

OptiBuy

Wieloletni praktyk, pasjonat, ekspert branży zakupowej. Ma ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowymi projektami zakupowymi i konsultingowymi (m.in. w sektorze finansowym, medycznym). To specjalista we wdrożeniach kompleksowych systemów zakupowych oraz narzędzi IT (Ivalua, NextBuy). Zarządzał projektami optymalizacyjnymi na skalę europejską oraz globalną. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się w ramach konferencji branżowych, spotkań, szkoleń, wykładów dla studentów (ALK w Warszawie oraz WSB we Wrocławiu). Jest autorem licznych publikacji dot. zarządzania łańcuchem dostaw.


Krzysztof Citkowski

Amica

W pracy zawodowej zajmuję się automatyzacją procesów produkcyjnych w Dziale Inwestycji i Utrzymania Ruchu.Podczas tworzenia projektu i budowy MWS odpowiedzialny za przygotowanie i wdrażanie rozwiązań technicznych oraz technologii. Brał udział przy wdrażaniu projektów dla sektora dużego AGD. Posiada 30-letnie doświadczenie i udział w projektach inwestycyjnych m.in. budowa i uruchomienie fabryk..


Łukasz Chwalczuk

kancelaria prawna Iuridica


Patryk Grzelak

interLan

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 2006 roku związany z firmą InterLAN, w której pełni funkcję dyrektora zarządzającego, realizując poza tym działania w zakresie analizy i projektowania systemu. Firma interLAN zajmuje się produkcją systemów informatycznych dla firm. Naszym wiodącym produktem jest program interLAN SPEED wspomagający zarządzanie transportem, spedycją i logistyką dla branży TSL, w tym firm produkcyjnych sieci drobnicowych oraz operatorów logistycznych. Obecnie zajmuje się rozwojem systemu interLAN SPEED w obszarze FTL oraz pełni nadzór nad realizacją projektów wdrożeniowych.


Jarosław Gulowaty

Fresh Logistics Polska

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od początku kariery związany z branżą logistyczną. Pierwsze zawodowe, doświadczenia zdobyte w firmie Kuehne & Nagel, związane były ze spedycją międzynarodową - pełnił tam funkcję kierownika przewozów całopojazdowych. Kolejnym etapem rozwoju zawodowego była praca w Philips Lighting Poland, gdzie przez ponad 10 lat pełnił wiele funkcji na różnych etapach łańcucha dostaw. Odpowiadał m.in. za planowanie procesu produkcyjnego, nawiązywanie relacji biznesowych z dostawcami komponentów elektronicznych, wdrożenie systemu SAP oraz implementację elementów TPS w środowisku produkcyjnym. Jako certyfikowany Black Belt, z sukcesem realizował projekty optymalizacyjne o zasięgu europejskim. Ostatni etap związany był z zarządzaniem łańcuchem dostaw Philips Lighting Electronics na poziomie Europy Centralnej i Środkowej. Obecnie zatrudniony we Fresh Logistics Polska na stanowisku Dyrektora Logistyki Kontraktowej. Pełni funkcję pełnomocnika Zarządu ds. zintegrowanych systemów zarządzania, koordynuje także proces budowania kultury ciągłego doskonalenia, określany w Grupie Raben jako Better Every Day.


Paweł Judek

Kancelaria Prawna Działyński Judek

Jest radcą prawnym, partnerem w kancelarii Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych w Poznaniu. Prowadzi blog poświęcony prawu transportowemu pod adresem www.transportoweprawo.pl. Specjalizuje się w prawie transportowym i prowadzeniu sporów sądowych.


Adam Komorowski

OEX E-Business

Ekspert w projektach logistycznych, praktyk, doradca, posiadający ponad 18-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania i rozwoju sprzedaży usług logistycznych w międzynarodowym środowisku i mający praktyczną wiedzę z zakresu uruchamiania nowych usług oraz obsługi klientów globalnych. Swoje kwalifikacje w zakresie strategii marketingowych, wprowadzania produktów na rynek i efektywnego kierowania zespołami potwierdził w ramach projektów związanych ze strategicznymi restrukturyzacjami kilku spółek. Na swoim koncie posiada także udokumentowane sukcesy w zakresie startupów w Polsce i Rosji. Obecnie związany z OEX E-Business, gdzie jako Chief Strategy Officer oraz członek zarządu odpowiada za obszar TSL oraz rozwój i ekspansję międzynarodową.


Marcin Kutzmann

TimoCom

Absolwent Wydziału Finanse i Rachunkowość Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, specjalizacja - Logistyka: Organizacja i Finanse. W 2011 roku dołączył do grona pracowników firmy D.A. Korbut - przedstawiciela TimoCom na Polskę, Kraje Bałtyckie i WNP. Jako osoba współtworząca dział Business Development, odpowiada za wdrażanie, prowadzenie i rozwijanie nowych inicjatyw, a także współpracę z wewnętrznymi i zewnętrznymi klientami.


Grzegorz Lichocik

Dachser

Od 2007 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Dachser w Polsce. Z branżą logistyczną związany już od ponad 20 lat. Kierując kolejnymi projektami współtworzył rynek logistyki i standardy TSL w Polsce. Odpowiada również za rozwój dość młodej jeszcze dziedziny w naszym kraju jaką jest logistyka kontraktowa.


Karolina Marzantowicz

IBM

Entuzjastka technologii i innowacji, specjalizująca się w projektach transformacji cyfrowej oraz tworzeniu nowoczesnych koncepcji biznesowych i rozwiązań informatycznych. Absolwentka kierunków i programów m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, London Business School oraz Boston University. Pasjonatka technologii blockchain, sztucznej inteligencji i internetu rzeczy. Autorka wielu publikacji w prasie naukowej, branżowej i ekonomicznej; współautorka dwóch książek. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w sektorze bankowym oraz IT. Mówca w wydarzeniach publicznych w Polsce i na świecie. Prywatnie - mama trojga wyjątkowych dzieci.


Martin Pfnür

kancelaria prawna Balduin & Pfnür PartGmbB Rechtsanwälte


Krzysztof Sarnecki

Quest Change Managers

Zawodowy negocjator, współzałożyciel Leading Partner i członek zarządu Quest Change Managers - konsultant strategiczny, ekspert w zakresie marketingu i budowania przewagi rynkowej firm oraz agent zmian w procesach transformacji dużych i średnich firm.


Tomasz Sączek

PwC

Wicedyrektor w Zespole Transportu i Logistyki PwC. Posiada 16-letnie doświadczenie w logistyce i łańcuchach dostaw, w tym jako interim manager, ekspert w projektach logistycznych, praktyk, doradca, trener, wykładowca. Jako interim dyrektor logistyki zarządzał procesem zmian w łańcuchu dostaw Baltona S.A. (Flemingo International Group Dubai). Ma też w portfolio liczne projekty związane z logistyką operacyjną i współpracę z firmami consultingowymi w Polsce i zagranicą jako zewnętrzny ekspert praktyk. Zarządzał operacjami logistycznymi w dziale łańcucha dostaw Carrefour Polska oraz łańcuchem dostaw w branży AGD (ARDO, Delonghi, BEKO, Gorenje). Specjalizuje się w obniżaniu kosztów łańcuchów dostaw, re-definiowaniu strategii logistycznych oraz przebudowie procesów. Posiada doskonałą znajomość branży logistycznej. Jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji logistycznych – m.in. jest międzynarodowym doradcą największej organizacji logistycznej (region Zatoki Perskiej) z siedzibą w Dubaju. Jest certyfikowanym Trenerem Biznesu House of Skills, wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Regularnie zapraszany jako prelegent konferencji logistycznych w kraju i za granicą. Pełnił również funkcję wiceprezesa zarządu spółki Streamlog – firmy zajmującej się logistyką produktów akcyzowych w składzie podatkowym.


Maciej Wroński

Transport i Logistyka Polska

Prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska. Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz działalności w TLP, pracował też m.in. jako: rzemieślnik, przedsiębiorca, urzędnik w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, Krajowy Konsultant w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dyrektor Departamentu Dróg i Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu, dyrektor ds. legislacyjno-prawnych w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych oraz dyrektor Biura Prawnego w Ogólnopolskim Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Do swoich szczególnych osiągnięć zawodowych zalicza m.in. współautorstwo większości aktów prawnych w zakresie ruchu i transportu drogowego, reformę systemu szkolenia kandydatów na kierowców i wdrożenie zmian i procesów związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Przez 17 lat uczestniczył w pracach komisji sejmowych i senackich związanych z transportem i ruchem drogowym. Brał udział w pracach na rzecz powołania Inspekcji Transportu Drogowego w Polsce. Jest autorem licznych publikacji, był wykładowcą na studiach podyplomowych i kursach akademickich. Przez wiele lat aktywny społecznie, działając m.in. na rzecz bezpieczeństwa drogowego i trzeźwości kierowców. W 2016 roku zajął 40 miejsce w rankingu “Gazety Prawnej” najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz odznaką honorową „Zasłużony Dla Transportu RP”.


Grzegorz Woelke

Vive Logistics Services

Grzegorz S. Woelke - Prezes Zarządu VIVE Logistic Services sp. z o.o. oraz VIVE Transport sp. z o.o. Od stycznia 2014 Dyrektor Logistyki Grupy VIVE. Posiada 25-letnie doświadczenie menadżerskie w polskich i międzynarodowych firmach w branży TSL. Jest absolwentem uniwersytetu Adama Mickiewicza i Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz doktorantem Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Członek Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki w Gdyni, biegły sądowy, dyplomowany spedytor FIATa w Zurichu, Road Transport Manager IRU, autor wielu publikacji, wykładowca. Jego zainteresowania naukowe to zjawiska kooperencji w logistyce, zwinne łańcuchy dostaw oraz teoria zasobowa w logistyce.


Joanna Zielińska

WTRANSNET

Związana z giełdą Wtransnet od 2007 r. Odpowiada za rynek polski , który dzięki rzetelności oferowanych usług transportowych i dynamicznej ekspansji przewoźników znad Wisły, zyskał sobie miano jednego z kluczowych obszarów dla rozwoju hiszpańskiej giełdy. Na co dzień zajmuje się promowaniem polskich firm transportowych wśród rzeszy europejskich zleceniodawców, którzy poszukują sprawdzonych przewoźników. Jest też nieocenionym źródłem informacji dla polskich firm, które chcą sprawdzić opinię i rzetelność swoich zleceniodawców w Europie.


Kolejnych prelegentów podamy wkrótce