Partnerzy

Astrata Europe

Od ponad 25 lat Astrata cieszy się opinią doświadczonego zaufanego dostawcy oraz lidera w zakresie rozwiązań IT dla sektora transportu i logistyki, będąc tym samym jedną z najprężniej rozwijających się firm w branży telematycznej na świecie. Działalność firmy obejmuje tereny Europy, Ameryki Północnej, Środkowy Wschód, Afrykę oraz Azję (w tym Indie oraz Chiny). Obsługujemy ponad 1 500 klientów na całym świecie, przetwarzając codziennie dane z ponad 200 000 zainstalowanych komputerów pokładowych. Oferujemy solidne, łatwe w obsłudze i przystępne cenowo rozwiązania do wydajniejszego zarządzania flotą oraz wymierne rezultaty dla firm transportowych i logistycznych, bez względu na liczebność floty pojazdów czy rodzaj działalności transportowej.

GEFCO Polska

Obecne w Polsce od 1999 r., GEFCO dysponuje rozbudowaną siecią oddziałów w całym kraju i oferuje kompletną gamę rozwiązań transportowych i logistycznych
GEFCO Polska to ekspert w zakresie logistyki dla branży przemysłowej. GEFCO Polska jest częścią Grupy GEFCO należącej do pierwszej dziesiątki europejskich operatorów logistycznych. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w pięciu podstawowych segmentach (FVL – składowanie, dystrybucja i przygotowanie samochodów; Overland – transport drogowy; Overseas – transport morski, lotniczy i kombinowany Warehousing & Reusable Packaging – magazynowanie i zarządzanie opakowaniami zwrotnymi; Customs – obsługa celna i podatkowa). W Polsce firma działa od kwietnia 1999r. Siedziba główna mieści się w Centrum Warszawy. Oddziały GEFCO są zlokalizowane w rejonie Łodzi, Poznania, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa oraz 3 w rejonie Warszawy (Grodzisk Mazowiecki, Natolin, Łajski). Rynek docelowy to głównie branże: motoryzacyjna – producenci samochodów, części i komponentów, elektroniczna, materiałów budowlanych, kosmetyczna, FMCG oraz inne przemysłowe. GEFCO Polska zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników.

interLAN

Firma InterLAN już od 1991 roku specjalizuje się w produkcji systemów informatycznych dla firm. Od poczatku działalności specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania dla transportu, spedycji i logistyki. Swoim Klientom zapewniamy sprawdzone i bogate w specjalistyczny „know how” oprogramowanie, którego wdrożenie przynosi w krótkim czasie wymierne efekty organizacyjne i finansowe. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w obsłudze dużych firm z branży TSL, stworzyliśmy w 2003 roku zintegrowany system informatyczny InterLAN SPEED łączący w sobie wszystkie funkcjonalności niezbędne do prowadzenia działalności transportowo-spedycjnej, a dedykowany dynamicznie rozwijającemu się segmentowi małych i średnich firm. Zaawansowna technologia oraz owarta i modułowa budowa systemu umożliwiają dobór funkcjonalności i ich rozbudowę w miarę rosnących potrzeb Klienta. W zasięgu naszego zainteresowania są również projekty realizowane na indywidualne zamówienie Klienta.

Partnerzy merytoryczni

Armstrong Associates

Firma prowadzi badania rynku logistycznego (3PL), pomagając firmom w outsourcingu funkcji logistycznych, dzięki czemu A&A stała się uznanym na całym świecie kluczowym dostawcą informacji rynkowych i doradcą dla sektora transportu, spedycji i logistyki. Badania prowadzi w następujących obszarach: planowanie biznesowe, outsourcing logistyczny, fuzje i przejęcia, analiza rynku i benchmarking, zarządzanie transportem, ocena i wybór systemów łańcuchów dostaw. Misją A & A jest gromadzenie najbardziej ekskluzywnej, globalnej wiedzy z zakresu łańcuchów dostaw ze 190 krajów świata. Tak szerokiego spektrum geograficznego rynku logistycznego nie obejmuje w swoich badaniach żadna inna firma. Żadna inna firma badająca światowy rynek logistyczny nie jest równie często cytowana przez media, szczególnie branżowe. Biuletyn e-mailowy A&A ma obecnie ponad 46 tys. subskrybentów na całym świecie. Te badania i zgromadzona wiedza stanowią fundament działalności doradczej A&A o charakterze planowania strategicznego dla operatorów logistycznych, która stanowi coraz bardziej dynamicznie rozwijającą się gałąź rozwoju A&A.

DHL

Kilka miesięcy po tym, jak w 1969 r. Neil Armstrong postawił stopę na Księżycu, Adrian Dalsey, Larry Hillblom i Robert Lynn założyli DHL – pierwszą na świecie firmę świadczącą międzynarodowe usługi pocztowe od drzwi do drzwi. Mieli prosty, aczkolwiek przełomowy pomysł. Chcieli dostarczać dokumenty przewozowe drogą lotniczą, aby mogły dotrzeć do punktu kontroli celnej, zanim trafi tam sama przesyłka. Dzięki temu przewoźnicy mogli zaoszczędzić kilka dni, a nawet tygodni, a firma DHL przyczyniła się do powstania międzynarodowego przemysłu ekspresowych przesyłek lotniczych. Wkrótce po założeniu Firma DHL zaczęła dynamicznie rozrastać się na całym globie. Dziś to największa firma logistyczna na świecie zatrudniająca ponad 360 000 pracowników i obecna w ponad 220 krajach.

Maspex

Maspex jest jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Firma jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Litwie oraz wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje również liderską pozycję na rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce. Firma jest także czołowym graczem na rynku wody w Rumunii. Marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz to zdecydowani liderzy w swoich kategoriach, produkty, które cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy Środkowo – Wschodniej.

Metroplan

Firma Metroplan jest wiodącym niemieckim i międzynarodowym biurem planistyczno-projektowym, oferującym wysoce wyspecjalizowane usługi dla przemysłu i zakładów produkcyjnych oraz centrów logistycznych od ponad 40 lat. Wysokie kompetencje oraz wiodąca pozycja w zakresie doradztwa technicznego i planowania poparta jest ponad 2000 zrealizowanych projektów oraz blisko 100-osobową kadrą wysoce wykwalifikowanych inżynierów, realizujących projekty na całym świecie. Metroplan gwarantuje w pełni kompleksowe wsparcie przy planowaniu, projektowaniu, a także wdrożeniu rozwiązań dzięki integracji wszystkich procesów inwestycyjnych w jednym miejscu, realizowanych przez zespoły złożone z inżynierów wszystkich specjalizacji obecnych w procesie inwestycyjnym – architektów, budowlańców, a także logistyków. W kwietniu 2016 r. METROPLAN został wybrany najlepszą firmą planowania i doradztwa logistycznego w Niemczech.

Iuridica

Kancelaria Prawna Iuridica od ponad 10 lat rozwiązuje problemy prawne polskich oraz zagranicznych Klientów. Celem naszych prawników jest dostarczenie najwyższej jakości pomocy prawnej dla osób które cenią sobie profesjonalizm. Zaufało nam wielu przedsiębiorców – zarówno potentatów w swoich branżach, jak i małych, rodzinnych firm.

PSML

PSML (Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów / Polish Supply Management Leaders) jest organizacją non profit reprezentującą interesy polskich menedżerów łańcucha dostaw, logistyki i zakupów, działającą na rzecz misji budowania w Polsce centrum kompetencji w obszarze łańcucha dostaw na skalę Europy. PSML jest  forum wymiany poglądów, doświadczeń i wiedzy w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw. Współpracując z partnerami z różnych środowisk tworzy i promuje dobre praktyki biznesowe oraz, we współpracy z uczelniami i biznesem prowadzi intensywne działania na rzecz rozwoju kompetencji i kadr. PSML jest członkiem The International Federation of Purchasing and Supply Management oraz The European Logistics Association.

ILIM

Instytut Logistyki i Magazynowania pełni rolę polskiego centrum kompetencji w zakresie logistyki i gospodarki elektronicznej. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw. Wspiera przedsiębiorstwa w efektywnym wdrażaniu globalnych standardów i nowych zastosowań opartych m.in. na kodach kreskowych. Instytut uczestniczy w programach związanych z rozwojem handlu elektronicznego i e-administracji w Polsce. Współpracuje z lokalnymi i krajowymi instytucjami gospodarczymi oraz jest członkiem stowarzyszeniach branżowych. jest wydawcą czasopisma „Logistyka”, portalu Logistyka.net.pl, publikacji książkowych; organizuje kongresy logistyczne, seminaria i szkolenia. Prowadzi certyfikację logistyków i jest inicjatorem powołania Wyższej Szkoły Logistyki. Instytut Logistyki i Magazynowania rozwija, promuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w zakresie logistyki i e-gospodarki

PWC Polska

PWC jest siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudnia ponad 250 tys. osób, które dostarczają klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada 8 biur regionalnych – w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i dwa Service Delivery Center w Katowicach i Opolu. PwC w Polsce zatrudnia ponad 4700 osób.

Optibuy

OptiBuy to międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się w zarządzaniu zakupami. Zapewnia szeroki wachlarz rozwiązań zakupowych, wykorzystując w tym celu międzynarodową sieć biur (w Polsce, Czechach, Niemczech, Szwajcarii i Chinach), dogłębną znajomość rynku i rozbudowany zestaw narzędzi informatycznych. Jest jedną z czołowych firm zajmujących się doradztwem zakupowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej specjalności to optymalizacja kosztów zakupów (projekty redukcji kosztów), projekty z zakresu outsourcingu zakupowego oraz Global Sourcing, a także wdrażanie specjalistycznych rozwiązań w zakresie oprogramowania zakupowego (Ivalua, NextBuy). Więcej na stronie firmy: http://www.optibuy.com

PISiL

Polska Izba Spedycji i Logistyki powstała w 1993 roku. Jej siedziba znajduje się w Gdyni. Ta dobrowolna organizacja samorządu gospodarczego zrzesza przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu międzynarodowych i krajowych usług spedycyjnych, logistycznych, przewozowych, agencji celnych oraz innych usług związanych z obsługą obrotu towarowego. Polska Izba Spedycji i Logistyki ma również za zadanie zapewnić dostęp do informacji krajowych i międzynarodowych, zwłaszcza w kontekście członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a także organizować szkolenia, sympozja, konferencje, czy też kongresy o tematyce będącej w sferze zainteresowań członków Izby.

ROHLIG SUUS Logistics

ROHLIG SUUS Logistics SA to jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w Polsce. Zajmuje się szeroko pojętym zarządzaniem logistyką i transportem. Realizuje procesy logistyczne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy oraz infrastrukturę magazynową. Firma znajduje się z ścisłej czołówce przedsiębiorstw świadczących kompleksowe usługi TSL.

Quest

Według znanej prawdy biznesowej istnieją trzy rodzaje firm: takie, które kreują rynek; takie, które reagują na zachowania rynku oraz takie, które dowiadują się o zmianach, kiedy jest już za późno na reakcję. Quest Change Managers to zespół doświadczonych we „wdrażaniu zmiany” specjalistów, którzy reprezentują unikalny na rynku polskim tzw. konsulting wdrożeniowy. Quest jest jedną z nielicznych w Polsce firm zajmujących się wdrażaniem kompleksowego Procesu Transformacji, który prowadzi do strategicznych zmian, skutkujących zdecydowanym podniesieniem konkurencyjności firm.

Partnerzy medialni

Pracujwlogistyce.pl

Portal www.pracujwlogistyce.pl – to aktywny serwis o pracy i zarządzaniu zasobami ludzkimi przeznaczony dla osób pracujących i pragnących rozwijać karierę w branży TSL. Celem jest dostarczanie na bieżąco wiadomości z rynku pracy w szeroko rozumianej logistyce, a także prezentowanie ofert pracy i praktyk oraz możliwość ogłaszania się przez szukających pracy. Źródłem informacji są zarówno firmy TSL jak i współpracujący z portalem dziennikarze, naukowcy, administracja państwowa. Stale rozbudowujemy grono partnerów, patronujemy konferencjom, szkoleniom, kampaniom społecznym, akcjom charytatywnym. Współpracujemy ze studenckimi kołami naukowymi w obszarze TSL. Redakcja portalu aktualizuje codziennie wiadomości, które są zbiorczo wydawane w postaci przeglądu tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf i wysyłane do subskrybentów w postaci newslettera. Portal ma spełniać rolę platformy wymiany informacji pomiędzy pracodawcami a pracownikami oraz szukającymi pracy w logistyce. Długoletnie doświadczenie i obecność w branży TSL pozwoliło nam dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i pracodawców. Promujemy również dobre pomysły, ciekawe inicjatywy wspierające aktywizację zawodową na logistycznym rynku pracy, a w szczególności promujemy inicjatywy młodych ludzi stawiających swoje pierwsze kroki w logistyce.

Transport Manager

“Transport Manager” jest ogólnopolskim czasopismem branżowym skierowanym do kadry zarządzającej transportem drogowym i logistyką. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, jego odbiorcami są głównie menedżerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą, transportem, logistyką i łańcuchem dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw, których floty własne przekraczają 20 pojazdów oraz do firm, które w swojej działalności wykorzystują tabor podwykonawców. To fachowy dwumiesięcznik branżowy skupiający się na prawnych, finansowych, technicznych i ekonomicznych aspektach prowadzenia działalności w sektorze TSL.

Production Manager

Production Manager” to pierwsze w Polsce czasopismo dedykowane kadrom zarządzającym produkcją oraz procesami okołoprodukcyjnymi. Misją periodyku jest kreowanie konkurencyjnego, ergonomicznego, nowoczesnego, bezpiecznego oraz zintegrowanego środowiska produkcyjnego, w oparciu o nowoczesne zarządzanie oraz ideę czwartej rewolucji przemysłowej – Przemysł 4.0. Ponadto czasopismo pełni rolę platformy wymiany najlepszych praktyk co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firm produkcyjnych oraz standardów zarządzania w zakładach produkcyjnych działających na terenie Polski. Wieloaspektowa tematyka oraz dobór autorów są w bezpośredni sposób ukierunkowane na realizację powyższego celu. O wysokim poziomie merytorycznym czasopisma świadczy współpraca z polskimi i międzynarodowymi, uznanymi globalnie partnerami (Boston Consulting Group, McKinsey & Company, Ernst & Young, Akademia Białego Kruka, Gemba Kaizen Institute, Inherent Simplicity, Goldratt Consulting Polska, Instytut Doskonalenia Produkcji, Harada Institute), wspierającymi rozwój m.in. europejskiego przemysłu.