PATRONAT HONOROWY

Ministerstwo Infrastruktury

PARTNERZY

STILL Polska

Z tego, co założyciel firmy Hans Still rozpoczął w 1920 r. z dużą dozą kreatywności, przedsiębiorczości i jakości, powstał jeden z najbardziej innowacyjnych dostawców kompleksowych rozwiązań w zakresie wózków widłowych, ciągników oraz najnowocześniejszej techniki magazynowej i przyszłościowych usług. W dniu dzisiejszym prawie 9.000 wykwalifikowanych pracowników z działów rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisu uczestniczy w spełnianiu wymagań klientów na całym świecie.
Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są wysokojakościowe produkty, które  sięgają od specyficznych dla danej branży kompleksowych rozwiązań dla dużych i małych przedsiębiorstw do wspomaganych komputerowo programów logistycznych do efektywnego zarządzania magazynem i przepływem materiałów.

FlexSim InterMarium

FlexSim InterMarium – najnowocześniejsze narzędzie do modelowania i symulacji procesów logistycznych, produkcyjnych, magazynowych. Cyfrowa reprezentacja procesu (tzw. digital twin) i dynamiczna symulacja, pozwalają na testowanie i wybór najlepszych rozwiązań minimalizując tym samym ryzyko inwestycji. To doskonałe narzędzie dla nowoczesnych przedsiębiorstw, zwłaszcza w dobie Industry 4.0.

Podczas konferencji Logistics Manager Meeting w Katowicach, na naszym stoisku pokażemy modele symulacyjne procesów logistycznych w różnych branżach przemysłu. Zaprezentujemy potencjał optymalizacyjny oprogramowania FlexSim, a także udostępnimy wirtualną rzeczywistość z wykorzystaniem okularów Virtual Reality. Będziesz miał możliwość porozmawiać z ekspertami w dziedzinie symulacji i poznać najlepsze praktyki optymalizacji procesów.

VIA TMS

VIA TMS został zaprojektowany z myślą o optymalizacji działalności operacyjnej oraz kontroli kosztów i jakości pracy w przedsiębiorstwach transportowo-spedycyjnych. Rozwiązanie obejmuje zarządzaniem całym procesem logistycznym w firmie od momentu przyjęcia zlecenia transportu, poprzez monitorowanie drogi przesyłki, do raportowania zyskowności danego transportu. Rozwiązanie dzięki wsparciu procesów B2B oraz funkcjonalnościom mobilnym w znaczący sposób redukuje koszty oraz zwiększa jakość świadczonych usług. VIA TMS pozwala zachować unikatowy charakter niestandardowych procesów, które posiadają firmy logistyczno- spedycyjne. Posiada opcje dostępu do funkcjonalności systemu w modelu abonamentowym z wykorzystaniem chmury obliczeniowej. Obsługa jest wyjątkowo łatwa i szybka, ponieważ może odbywać się z poziomu przeglądarki internetowej wraz z aplikacjami na urządzenia mobilne. Zaletą rozwiązania jest również szybki i prosty czas wdrożenia oraz możliwość dostosowania do potrzeb i wymagań klienta. więcej na…

Microsoft

Microsoft jest liderem branży nowych technologii – dostawcą urządzeń i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych, które pomagają w pełni realizować ich potencjał. Wśród sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft jest system operacyjny Windows, dostępny również w wersjach na platformę mobilną – Windows Phone oraz platformę serwerową – Windows Server. Firma jest także liderem w zakresie rozwiązań dostarczanych w formie usług w modelu cloud computing i jako jedyny dostawca posiada kompleksową ofertę infrastruktury, platformy programistycznej oraz aplikacji w chmurze obliczeniowej. Kluczowe rozwiązania z tego obszaru to platforma Microsoft Azure oraz Office 365. Dbając o zapewnienie klientom bezpieczeństwa i poufności w tym środowisku, firma jako pierwszy duży dostawca wdrożyła międzynarodową normę poufności danych w chmurze ISO 27018. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 100 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 500 osób w Polsce. Firma jest zaangażowana społecznie, dążąc do poszerzania kompetencji cyfrowych poprzez inwestycje w rozwój edukacji informatycznej, wsparcie początkujących przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych. W 2014 firma przekazała na realizację tego celu w Polsce 478 milionów zł, docierając do 2000 nauczycieli, 38000 uczniów i 79000 studentów. Udzielone wsparcie technologiczne dla 2000 start-upów bezpośrednio przełożyło się na utworzenie 4000 miejsc pracy. Z kolei od 2001 r. ze wsparcia o łącznej wartości blisko 153 mln złotych skorzystało 6 tysięcy polskich organizacji trzeciego sektora.

InterLAN

Firma InterLAN już od 1991 roku specjalizuje się w produkcji systemów informatycznych dla firm. Od poczatku działalności specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania dla transportu, spedycji i logistyki. Swoim Klientom zapewniamy sprawdzone i bogate w specjalistyczny „know how” oprogramowanie, którego wdrożenie przynosi w krótkim czasie wymierne efekty organizacyjne i finansowe. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w obsłudze dużych firm z branży TSL, stworzyliśmy w 2003 roku zintegrowany system informatyczny InterLAN SPEED łączący w sobie wszystkie funkcjonalności niezbędne do prowadzenia działalności transportowo-spedycjnej, a dedykowany dynamicznie rozwijającemu się segmentowi małych i średnich firm. Zaawansowna technologia oraz owarta i modułowa budowa systemu umożliwiają dobór funkcjonalności i ich rozbudowę w miarę rosnących potrzeb Klienta. W zasięgu naszego zainteresowania są również projekty realizowane na indywidualne zamówienie Klienta.

Adecco Outsourcing

Adecco Poland Sp. z o.o., jest częścią Adecco S.A.- światowego lidera wśród firm świadczących kompleksowe usługi związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz doradztwem personalnym. Firma posiada 6700 placówek w 60 krajach. Dziennie na całym świecie Adecco świadczy usługi 150 tysiącom Klientów oraz zapewnia pracę dla 700 tysięcy osób. Adecco jest obecnie piątym, co do wielkości pracodawcą świata. W Polsce Adecco rozpoczęło swoją działalność w 1994 roku oraz ma ponad 40 lokalizacji w całym kraju. Firma opiera swoje działania na doświadczeniu, nowoczesnych metodach i technologiach pracy, znajomości lokalnych rynków oraz dokładnym rozumieniu potrzeb klientów. W ubiegłym roku pomogliśmy znaleźć pracę dla ponad 28 000 osób. Adecco Poland jest członkiem i jednym z założycieli Związku Agencji Pracy Tymczasowej ZAPT, zrzeszającego największe firmy tej branży w Polsce.

Neopost

E-pack

Firma E.Pack Sp.z o.o. jest oficjalnym i jedynym dystrybutorem na rynku polskim Systemu Automatycznego Pakowania CVP-500 Neopost Shipping.

System Automatycznego Pakowania CVP-500 to w pełni zautomatyzowana maszyna do pakowania produktów w opakowania z tektury falistej. Jest to najbardziej zaawansowana technologia na świecie. CVP-500 znacznie redukuje koszty pracy na stanowiskach pakujących, oraz całkowicie eliminuje konieczność stosowania wypełniaczy w kartonach, gdyż pudełko wyprodukowane przez CVP-500 jest odpowiednio dopasowane do pakowanego produktu. Dodatkowo dzięki CVP-500 następuje znaczna redukcja kosztów transportu poprzez zmniejszenie objętości pudełek.

Po umieszczeniu pakowanego produktu lub kilku produktów na pasie transmisyjnym skaner 3D CVP-500 mierzy rozmiar produktu/produktów do zapakowania i automatycznie pobiera tekturę typu fanfold (niekończąca się tektura) z podajnika. Następnie płynnie produkuje karton wysyłkowy idealnie dopasowany do zawartości, drukuje i przykleja etykietę. Zamówiony produkt jest gotowy do wysyłki. Dzięki maszynie CVP-500 proces pakowania jest kilkukrotnie szybszy niż proces ręczny i wymaga znacznie mniej tektury.

Müller - Die lila Logistik Polska

Firma Müller Die lila Logistik Polska świadczy usługi logistyczne i doradcze. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie i wypracowane rozwiązania dla branży motoryzacyjnej i AGD, takie jak: zarządzanie łańcuchem dostaw i zarządzanie opakowaniami zwrotnymi. Oferuje też w pełni zautomatyzowany montaż kół samochodowych, podmontaże i sekwencje komponentów oraz systemy wspierające zarządzanie logistyczne.

Elokon

Firma ELOKON na terenie Polski działa od 1992 roku. Jest członkiem GRUPY „ELOKON” specjalizującej się w nowoczesnych technikach Bezpieczeństwa Maszyn i Procesów Przemysłowych, zaawansowanych technologicznie produktach dla przemysłu oraz w kompleksowych rozwiązaniach w obszarach logistyki.

Dzięki wzajemnemu powiązaniu firm w GRUPIE udaje się w sposób oczywisty wykorzystywać pozytywne doświadczenia podczas realizacji projektów nie tylko w Europie, ale również i w innych rejonach Świata.

Panasonic

Zetes

SOTI

SOTI jest innowatorem i liderem w branży EMM. Ponad 17 000 klientów w 170 krajach polega na SOTI w zakresie potrzeb EMM. Szczycimy się silnym partnerstwem z producentami sprzętu mobilnego, zapewniając wsparcie dla nowych urządzeń mobilnych i systemów operacyjnych na długo przed pojawieniem się konkurencji. Rozumiemy wyjątkowe wymagania branż naszych partnerów, w tym logistyki, handlu detalicznego, opieki zdrowotnej, edukacji i usług w terenie. SOTI jest silnie skoncentrowane na badaniach i rozwoju, nieustannie wprowadzając innowacje, aby uczynić wszystko, co konieczne, by nasi klienci byli zadowoleni i odnosili sukcesy. Ułatwianie codziennego zarządzania mobilnością umożliwia przedsiębiorstwu wykorzystanie nieograniczonych możliwości.

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Instytut Logistyki i Magazynowania

Instytut Logistyki i Magazynowania – instytut badawczy należący do sieci instytutów badawczo-rozwojowych przy Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Instytut założony został w 1967 roku. Jego siedziba znajduje się na ul. Ewarysta Estkowskiego 6 w Poznaniu

Kancelaria Prawna Iuridica

Kancelaria Iuridica od ponad 10 lat świadczy usługi prawne dla przedsiębiorców. Od początku swojej działalności są rozpoznawani jako eksperci w pomocy prawnej dla podmiotów związanych z branżą TSL. Aktualnie zespół wykwalifikowanych prawników oferuje doradztwo i reprezentację prawną również w zakresie prawa gospodarczego, zamówień publicznych, własności intelektualnej, ubezpieczeń i odszkodowań, spraw imigracyjnych i prawa karnego gospodarczego.

Miebach Consulting

Od Indianapolis po Szanghaj i nie tylko, Miebach Consulting dostarcza rozwiązania łańcucha dostaw oparte na integracji doradztwa i inżynierii. W ciągu 40 lat firma zrealizowała blisko 10 000 udanych projektów i rozwiązań łańcucha dostaw.

Quest Change Managers

QUEST Change Managers to zespół konsultantów, którzy, korzystając ze swojego doświadczenia, wiedzy i umiejętności pomagają firmom w całej Polsce w osiąganiu coraz lepszych rezultatów i dynamicznym rozwoju. Wspierają również młode pokolenie Polaków w ramach organizacji edukacyjnej AKADOS – Akademia Dobrego Startu.

Akademia Grzegorza Turniaka

LeanQ Team

LeanQ team to firma doradczo-wdrożeniowa, jeden z krajowych liderów w dziedzinie Lean Management, która od 2003 roku wspiera firmy produkcyjne, usługowe i logistyczne w budowaniu kultury ciągłego doskonalenia Kaizen i kompleksowym wsparciu projektów doskonałości operacyjnej.

Doskonałość operacyjna to ciągły rozwój świadomości, wiedzy i umiejętności zespołu, w zgodzie z wartościami, z jakimi identyfikuje się przedsiębiorstwo. Zespołu potrafiącego rozpoznawać zmieniające się potrzeby klientów i podejmować wyzwania w celu ich wypełniania, a także integrować procesy we wspólnym osiąganiu celów, przy jednoczesnej minimalizacji strat hamujących rozwój firmy.

Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów

PSML jest organizacją reprezentującą interesy polskich menedżerów łańcucha dostaw, logistyki i zakupów, działającą na rzecz tworzenia w Polsce centrum kompetencji łańcucha dostaw na skalę Europy. Polish Suppy Management Leaders jest forum wymiany poglądów, doświadczeń i wiedzy w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw. Współpracując z partnerami z różnych środowisk tworzy i promuje dobre praktyki biznesowe oraz we współpracy z uczelniami i biznesem prowadzi intensywne działania na rzecz rozwoju kompetencji i kadr

Polish Supply Management Leaders

Polish Supply Management Leaders (PSML) reprezentuje interesy polskich menedżerów łańcucha dostaw, logistyki i zakupów oraz działa na rzecz tworzenia w Polsce centrum kompetencji łańcucha dostaw na skalę Europy. PSME to opiniotwórcza w branży grupa Ekspertów z obszarów łańcucha dostaw, zakupów i logistyki. Głównym celem dla rozwoju PSME jest podniesienie rangi funkcji z obszaru łańcucha dostaw do strategicznej oraz wyznaczanie trendów dla zmian, rozwoju i profesjonalizacji tego zawodu w biznesie w kolejnych latach.

go-pack.pl

Firma go-pack.pl powstała w lipcu 2014 roku w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie sposobami ograniczenia kosztów opakowań w relacjach B2B. Firma pomaga klientom w doborze najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań oraz dzieli się praktyczną wiedzą jak zmniejszać istniejące zobowiązania.

Doświadczenie w pracy z opakowaniami używanymi w branży motoryzacyjnej sięga roku 2000, co owocuje relacjami opartymi na wiedzy i zaufaniu.

Każdy projekt opracowywany jest indywidualnie, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb klienta, jego oczekiwań i możliwości finansowych.

Transport i Logistyka Polska

Organizacja zrzeszająca liderów polskiego rynku transportowo-logistycznego. Członkowie TLP zatrudniają łącznie ponad 25 tys. pracowników. Do celów TLP należy m.in. ochrona, promowanie i reprezentowanie wspólnych etycznych, ekonomicznych i prawnych interesów swoich członków oraz tworzenie wśród polskiej i zagranicznej opinii publicznej pozytywnego wizerunku polskiego transportu drogowego. TLP jest członkiem Konfederacji Lewiatan i za jej pośrednictwem ma wpływ na stanowisko Business Europe.

Gino Rossi

Cooper Standard

Distribev ORBICO

PARTNERZY MEDIALNI

Pracuj w logistyce

Portal Pracujwlogistyce.pl jest znany jako narzędzie do zamieszczania i wyszukiwania ogłoszeń o wolnych miejscach pracy w logistyce, jednak profil jego działalności sięga znacznie dalej. Pracujwlogistyce.pl to również gazeta internetowa dostarczająca bieżących informacji o wydarzeniach oraz rozwoju rynku usług i pracy w branży TSL. Portal ułatwia również kontakt między pracodawcą a poszukującymi pracy w logistyce, promuje dobre pomysły i wspiera programy rozwoju kariery i miejsc zatrudnienia.

Logistyka.net.pl

Portal Logistyka.net.pl (https://www.logistyka.net.pl/) jest najstarszym i jednym z największych portali logistycznych w polskim Internecie. Jego głównym atutem jest bogata baza wiedzy merytorycznej, w której można znaleźć zarówno prace teoretyczne, jak i opracowania praktyczne, case study i przykłady najlepszych wdrożeń logistycznych w kraju i za granicą. W sumie kilkanaście tysięcy starannie wyselekcjonowanych artykułów. Portal logistyka.net.pl jest odwiedzany ponad 180.000 razy miesięcznie przez około 70.000 użytkowników. Czytelnikami są przedstawiciele firm świadczących usługi w zakresie transportu, spedycji, magazynowania, e-learningu, logistyki produkcji i automatycznej identyfikacji, studenci szkół wyższych o profilu logistyka, zarządzanie itp.

EuropaProperty

Europaproperty.com zapewnia stały dostęp do wiedzy w zakresie nieruchomości komercyjnych dzięki obszernym, codziennym wiadomościom z branży. Jest także organizatorem wydarzeń, konferencji i ceremonii wręczenia nagród w dziedzinie nieruchomości komercyjnych oraz przemysłu i logistyki.

Transport Manager

“Transport Manager” jest ogólnopolskim czasopismem branżowym skierowanym do kadry zarządzającej transportem drogowym i logistyką. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, jego odbiorcami są głównie menedżerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą, transportem, logistyką i łańcuchem dostaw.

Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw, których floty własne przekraczają 20 pojazdów oraz do firm, które w swojej działalności wykorzystują tabor podwykonawców. To fachowy dwumiesięcznik branżowy skupiający się na prawnych, finansowych, technicznych i ekonomicznych aspektach prowadzenia działalności w sektorze TSL.

Production Manager

„Production Manager” to pierwsze w Polsce czasopismo dedykowane kadrom zarządzającym produkcją oraz procesami okołoprodukcyjnymi. Misją periodyku jest kreowanie konkurencyjnego, ergonomicznego, nowoczesnego, bezpiecznego oraz zintegrowanego środowiska produkcyjnego, w oparciu o nowoczesne zarządzanie oraz ideę czwartej rewolucji przemysłowej – Przemysł 4.0. Ponadto czasopismo pełni rolę platformy wymiany najlepszych praktyk co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firm produkcyjnych oraz standardów zarządzania w zakładach produkcyjnych działających na terenie Polski.

Wieloaspektowa tematyka oraz dobór autorów są w bezpośredni sposób ukierunkowane na realizację powyższego celu. O wysokim poziomie merytorycznym czasopisma świadczy współpraca z polskimi i międzynarodowymi, uznanymi globalnie partnerami (Boston Consulting Group, McKinsey & Company, Ernst & Young, Akademia Białego Kruka, Gemba Kaizen Institute, Inherent Simplicity, Goldratt Consulting Polska, Instytut Doskonalenia Produkcji, Harada Institute), wspierającymi rozwój m.in. europejskiego przemysłu.